Akademia budowlana

 • Blacha trapezowa - materiał na dach

  Blacha trapezowa - materiał na dach

  Budynki gospodarcze i inwentarskie, takie jak wiaty, magazyny, chlewnie, obory, kurniki są ważnym elementem infrastruktury każdego gospodarstwa rolnego. Do ich budowy wykorzystuje się materiały różnego typu, w zależności od wybranej technologii i przeznaczenia. Grupa Rolnik będąc partnerem polskiego rolnictwa oraz doświadczonym dostawcą materiałów budowlanych staje naprzeciw wymaganiom inwestorów, zapewniając szeroki asortyment materiałów budowlanych skierowanych dla rolników.
  W niniejszym artykule zostanie poruszona kwestia pokryć dachowych na bazie blach wyprodukowanych przez firmę  BUDMAT, producenta doświadczonego oraz lidera na rynku. Należy w tym miejscu przypomnieć o obowiązkowej wymianie pokryć dachowych z eternitu do końca 2032r. Mimo że do ostatecznego terminu jeszcze sporo czasu, to już teraz warto pomyśleć o wymianie tego materiału. Idealnym zamiennikiem jest właśnie proponowana przez Grupę Rolnik blacha trapezowa.

  więcej

 • Komin murowany - jaki rodzaj wybrać?

  Komin murowany - jaki rodzaj wybrać?

  Komin to jeden z najważniejszych elementów budynku. Jest elementem konstrukcyjnym, mającym bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jego mieszkańców. Stojąc przed wyborem odpowiedniego rodzaju komina należy zdać sobie sprawę, że te decyzje będą miały wpływ na użytkowanie budynku, a wprowadzenie ewentualnych zmian oraz naprawa błędów podczas wykonania może wiązać się z dużymi kosztami i wyrzeczeniami.

  więcej

 • Kostka brukowa

  Kostka brukowa

  Dla Grupy Rolnik jednym z najważniejszych elementów działu materiałów budowlanych jest sprzedaż kostki brukowej betonowej. Oprócz kostki betonowej do układania nawierzchni stosuje się bruki naturalne (granit, bazalt, kamień polny oraz bruki klinkierowe. Kostka brukowa betonowa często uważana za materiał prymitywny, w rzeczywistości produkowana zgodnie z nowoczesną technologią produkcji z wykorzystaniem nowoczesnych mieszanek betonowych, z powodzeniem wypełnia funkcje bruku klinkierowego oraz granitowego. Grupa Rolnik jest jednym z głównych dystrybutorów firm ZPB Kaczmarek oraz Semmelrock. Firmy te są liderami jakości swojej branży.

  więcej